Karavan Hayatı

Karavanla Seyahat Etmenin Avantajları Nelerdir?

Pek çok gezginin en büyük dileği karavan ile seyahat olsa da çoğu insan buna cesaret edemez ve bir hayal olarak geride bırakır. Halbuki imkanlar dahilinde bir karavan ile seyahat etmenin sayısız avantajı bulunur. Hiçbir yere bağlı olmadan bir oraya, bir buraya savrulmak bile karavan ile seyahat etmenin en büyük artısıdır. Peki, siz karavan ile seyahat konusunda neler düşünüyorsunuz? Karavanla seyahat etmenin avantajları hakkında öngörüleriniz var mı? Eğer hala buna cesaretiniz yoksa işte fikrinizi değiştirecek birkaç öneri…

Tek Bir Yere Bağlı Kalmayın!

Karavanla seyahat etmenin avantajları arasında ilk sırada kesinlikle tek bir yere bağlı kalmadan tatil yapmak vardır. Tatil yapmak yıl boyunca herkesin hasretle beklediği anlardan biridir, fakat bu tatil 1 ay bile sürse genellikle tek bir lokasyon seçilir ve tüm tatil burada geçirilir. Karavan ile tatil yaparken yalnızca tatil değil, seyahat yaptığınızın da farkına varırsınız ve her gün yepyeni bir yerde uyanırsınız!

Mümkün Olduğunda Seyahat Edin!

Karavanla seyahat etmenin avantajları arasında bir diğeri ise hala vakit varken olabildiğince seyahat etmenize olanak sağlamasıdır. Eğer altınıza bir karavan alırsanız, tatil için belirlediğiniz lokasyona giderken bile sayısız şehirde durabilir ve oranın tadını çıkarabilirsiniz. Asla ‘şuraya yetişmeliyim!’ gibi bir sorununuz olmayacağı için tüm seyahatinizi rahat kafayla yapmak ise cabası!

Her Gün Başka Bir Manzaraya Uyanın!

Sosyal paylaşım platformlarında paylaşılan o uçurum kenarında ya da deniz kıyısında konaklayan gezginleri hepimiz ağzımız açık bir şekilde izliyoruz! Bu dışarıdan çok imkansız gibi görünse de aslında ihtiyacınız olan tek şey bir karavan! Bir gününüzü ormanın içinde geçirirken, diğer sabah gözünüzü deniz kenarında açabilirsiniz!

karavanla seyahat etmenin avantajları

Seyahatlerinizi Daha Ekonomik Bir Şekilde Yapın!

Ortaya kabataslak bir hesap çıkardığımızda karavan ile seyahat etmenin normal seyahat koşullarından çok daha uyguna geldiğini görebilirsiniz. Üstelik tek bir yere bağlı kalmadan adeta ‘göçebe’ bir tatil anlayışı herkese daha sıcak gelecektir. Hem seyahat etmeyi seviyor, hem de bütçenizi sarsmak istemiyorsanız, yapmanız gereken şey çok belli!

Minimal Yaşama Ayak Uydurun!

Özellikle şehir hayatında yıpranan kişiler, minimal bir yaşam stiline ayak uydurmak ister. Tek bir sırt çantası ile çıkılan seyahatler çok özenilse de genellikle iki devasa bavul tüm tatil boyunca peşinizde sürüklenir! Karavan seyahatlerinde buna asla gereksinim duymazsınız. Dar bir alanda minimum eşya ile yaşamak ilk başlarda size zor gelse de kısa süre sonra buna alışıp normal yaşantınızda da minimalistliği hayatınızın merkezine alabilirsiniz. Karavanla seyahat etmenin avantajları say say bitmez!

 

Sitemizden karavan kamp yerlerini, karavan yapan firmaları, karavan projesi çizen firmaları, karavan satan ve karavan kiralayan firmaları görüntüleyebilir; iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz. tüm listeleri görmek için buraya tıklayın.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.