Karavan Hayatı

Karavanla Ege Turu Rotası

Ege kıyıları, özellikle ilkbahar ve yaz aylarında seyahat etmeyi seven karavan tutkunlarının ilk uğrak noktasıdır. Masmavi denizi, yemyeşil doğası ve yardımsever insanları ile Ege’nin tadı her zaman bir başkadır. Peki, karavanla Ege turu rotası nasıl olmalıdır ve en önemlisi seyahate nereden başlanmalıdır?

Tüm Ege Kıyılarını Gezin!

Ege bölgesi, seyahat için en mükemmel rota olacaktır. Ege bölgesinin kıyı şeridini takip ederek gerçekleştireceğiniz bu seyahat ile hem denize hem de Ege’nin o kendine özgü tavrına şahit olabilirsiniz. Balıkesir, İzmir, Aydın ve Muğla ile iyi bir rota planlaması yapabilir ve hemen gaza basabilirsiniz. Unutmayın ki Ege’nin bu muhteşem şehirleri karavanınız için her zaman bir alana sahiptir!

Karavanla Ege Turu Rotası için Balıkesir İyi Bir Başlangıç!

Ege rotası için başlangıç yerini Balıkesir olarak belirlemek mükemmel olacaktır. Ege’nin başladığı yer olan Edremit’in Altınoluk mahallesinden yola çıkabilir ve burada Kazdağı Milli Parkı dahil olmak üzere pek çok ufak köyü ziyaret edebilirsiniz. Buradan rotanızı doğrudan Ayvalık’a götürerek tarihi Cunda ve Ayvalık sokaklarında dolaşabilir ve Rum mahallelerinde hayallere dalabilirsiniz. Edremit ve Ayvalık ile tamamlayacağınız Balıkesir seyahatinizi doğrudan İzmir’e doğru devam ettirerek burada Alaçatı, Dikili ve Karaburun gibi karavan kamp alanı yüksek olan yerlerde konaklamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii doğal güzelliklerini gezmeden olmaz! İzmir rotanızı rengarenk sokakları ile geçirdikten sonra rotanızı Güneye doğru çevirip, Aydın ve tabii ki Kuşadası’na uğramadan olmaz! Kuşadası sonrası ufak bir Didim molası verdikten sonra Ege rotasının son durağı olan Muğla sizi bekliyor olacak! Elbette ilk girişi Bodrum ile yapmak lazım! Yalıkavak Halk Plajında konaklamanızı gerçekleştirdikten sonra rotanıza Marmaris ve Fethiye ile devam edebilir ve bu noktada sonlandırabilirsiniz. Akdeniz Bölgesine geldiniz bile! Bir de Akdeniz turu yapmak yok mu peki?

Karavanınızı Denizden Uzak Tutmayın!

Ege bölgesine yapacağınız karavan turunun en önemli olayı kesinlikle ne ayağınızın ne de gözünüzün sudan uzak durmayacağıdır. Her an her yerde o masmavi deniz tam yanınızda olacak! Siz de konaklamalarınızda karavanınızı denize nazır bir yere park etmeyi unutmayın!

Ege Bölgesindeki Karavan Kamp Alanları

Karavanla Ege turu rotanız boyunca konaklayabileceğiniz Ege bölgesindeki karavan kamp alanlarının listesini görmek için buraya tıklayın.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Assos Karavan Kamp Alanları

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.