Karavan Hayatı

Assos Karavan Kamp Alanları

Karavan kamp tatili, pek çok gezgin için bir tutkudur. Eğer hala karavan kamp deneyiminiz yoksa ama ilk fırsatta denemeyi düşünüyorsanız çok yakında bir tutku haline geleceğini şimdiden söyleyebiliriz. Özellikle Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunan Assos karavan kampı açısından oldukça verimlidir. Çanakkale’nin en güzel kıyılarından birine ev sahipliği yapan Assos karavan kamp alanları ile yıl boyunca kaliteli vakit geçirebilirsiniz. Peki, karavanımızı nerelere çekebiliriz göz atmaya ne dersiniz?

Assos’un Serin Sularına Nazır Bir Konaklama

Kuzey Ege ile Marmara’nın tam ortasında, Yunan adalarına nazır bir yer düşünün. İşte orası Assos… Küçük bir yer olmasına rağmen Assos kamp ve karavan konaklaması açısından inanılmaz geniş imkanlara sahiptir. Bölgenin genel geçim kaynağı turizm oluşu ve adım başının denize çıkıyor oluşu, özellikle deniz kenarında çok sayıda karavan kamp alanını bize sunuyor. Assos karavan kamp alanları hem çadır kampı hem de karavan kampı açısından geniş bir imkan sunsa da ücretsiz alan sayısı epey az. Gezginler bu açıdan Assos ve Behramkale Plajı ile Kadırga Koyu’nu kullanarak ücret ödemeksizin konaklama sağlayabiliyor. Tabii bu bölgelerde hiçbir imkan yok. Yine de çevredeki işletmelerin imkanları ücret karşılığında gezginlere açık!

Ücretli Assos Karavan Kamp Alanları

Assos’ta geçimin turizm ile sağlandığını söylemiştik. Çadır ve karavan kamp alanı açısından en zengin yerlerden biri olan Assos’ta adım başı bir yer bulabilirsiniz. Bu kadar yoğun alan olmasına rağmen eğer sezon ortasıysa yer bulmanız epey sıkıntılı. Wc-duş, elektrik, buzdolabı, çeşme gibi imkanların yanı sıra burada büfe gibi her an ihtiyaç duyabileceğiniz şeylere erişebileceğiniz imkanlara sahip alanlar bulabilirsiniz. Söz konusu kamp alanları hem karavan alanı tahsis ediyor, hem de doğrudan karavan kiralaması gerçekleştirebiliyor. Yani burada karar tamamen size kalmış. Çanakkale bölgesindeki karavan kamp alanları listesi için buraya tıklayın.

Assos’ta Seyahat Bir Başka!

Assos’un hem Ege, hem de Marmara’nın incisi olduğunu söylemiştik. Antik dönemden kalma ruhu ile masmavi denizi birleşince gezginlere inanılmaz bir atmosfer sunan Assos, kesinlikle bu yaz gezi listenizde yer almalı! Behramkale’de taş evlerin arasında gezip tarihi dokuyu yakından yaşayabilir; limanda müthiş bir manzara eşliğinde yürüyüş yapıp akşam yemeği yiyebilirsiniz.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Bozcaada Karavan Kamp Alanları

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.