Karavan Hayatı

Karavanla Batı Karadeniz Turu Rotası

Batı Karadeniz, muhteşem atmosferi ile daima karavan severlerin gitmek istediği bir güzergah olmuştur. Hem sayısız karavan kamp alanı hem de gezilecek yerler söz konusu olunca karavanla Batı Karadeniz turu tam anlamıyla muazzam bir seçenek olacaktır. Peki, Batı Karadeniz rotanızı nasıl şekillendirmelisiniz? Batı Karadeniz’de görülmeye değer hangi bölgeleri rotanıza eklemelisiniz? Gelin hep birlikte göz atalım.

Karavanla Batı Karadeniz Bir Başka Güzel!

Eğer Batı Karadeniz turu yapmak istiyorsanız, birkaç bin kilometreyi gözden çıkarmalısınız. Karavan rotanız için Sakarya’dan başlayarak Bartın’a kadar sürecek bir güzergah çizmeniz, tüm Batı Karadeniz’i görmenizi daha da kolaylaştırır. Düzce, Karabük, Sinop, Samsun, Zonguldak ve Amasya güzergahında yeni yerler keşfedebilir ve Ilgaz Dağlarının eteklerinde hoş bir karavan kampı kurabilirsiniz. Bafra, Safranbolu, Erfelek, Gerze, Pınarbaşı ve Sorgun Yaylası gibi yerleri ziyaret etmeyi sakın ha ihmal etmeyin.

Doğal Güzelliklerin İçinde Kaybolun

Batı Karadeniz karavan turu için çok sayıda ücretsiz konaklama yeri bulabilirsiniz, fakat önceden belirtmekte fayda var ki bu yerlerdeki imkanlar epey kısıtlı. Bu yüzden muhakkak yanınıza gerekli olacak tüm malzemeleri almalısınız. Bartın’da Mugada Plajı ve Kızılkum Plajı; Zonguldak’ta Çavuşağzı Plajı denize sıfır karavan kampı yapmak isteyenlerin ilk durakları olabilir.

Doğa ile daha iç içe olmak isteyenler için Zonguldak’taki Bölüklü Yaylası, Bartın’da Gezen Yaylası, Safranbolu’da Sarıçiçek Yaylası, Karabük’te Eğriova Göleti, Uluyayla ve Zoni Yaylası ilk akla gelen batı karadeniz ücretsiz kamp alanları olarak sıralanabilir. Eğer Batı Karadeniz’e kadar gelmişken şöyle güzel bir şelale manzarası göreyim diyorsanız, Bartın’daki Göldere Şelalesi yanına hoş bir kamp kurabilirsiniz.

Yani Batı Karadeniz’in hem tepelerinde hem de hırçın sularının tam kenarında kamplar yapabilir, doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Batı Karadeniz Karavan Kamp Alanları

Karavanla Batı Karadeniz turunuz boyunca konaklayabileceğiniz Batı Karadeniz karavan kamp alanlarının listesini görmek için buraya tıklayın.

Batı Karadeniz Deneyimini Dibine Kadar Yaşayın.

Batı Karadeniz, özellikle doğa ile alakası bol olan seyahat severlere hitap eden bir bölge. Burada Ilgaz Dağlarının tepelerine çıkabilir ya da Karadeniz’in o bol dalgalı sularının kenarında güneşi batırabilirsiniz. Tercihler tamamen size kalmış olsa da alacağınız haz ve mutluluk daima aynı olacaktır. Ee, ne zaman bavulları topluyoruz?

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Karavanla Ege Turu Rotası

Comments

 • Murat DEMİR

  Batı Kardeniz Karavan kamp alanı rotasına Kastamonu Cide Denizkonak Köyünü ekleyebilirsiniz.
  Güvenlikli bir alan.
  24 Saat güvenlik kameresı ile koruma altında.
  Alt yapı olarak WC- Duş Elektrik ve su imkanı mevcut.
  Kefeterya mevcut.
  Balıkçı limanı.

  26/04/2023

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.