Karavan Hayatı

Batı Karadeniz’de Ücretsiz Karavan Kamp Alanları

Batı Karadeniz, daima bir gün gidilecekler listesinde yer alan yegane bölgelerimizden birisidir. Gerek muhteşem doğası, gerekse de atmosferi ile sanki bu dünyadan olmayan Batı Karadeniz, seyahat tutkunları için bir kere gidildiği takdirde kesinlikle uğrak bir nokta olacaktır. Peki, Batı Karadeniz’de ücretsiz karavan kamp alanları denildiği zaman akla hangi yerler gelir? Gelin birlikte bakalım.

Batı Karadeniz’in Güzelliklerini Kaçırmayın!

Denize nazır oluşu ile dikkatleri üzerine toplayan Batı Karadeniz, ‘Karadeniz’de de denize mi girilir?’ diyenlere muhteşem bir ortam sunuyor. İçerisinde yer alan sayısız ücretsiz karavan kamp alanı ile herkese kucak açan bu büyülü mekan, sizi masallardaki uçsuz bucaksız yerlere götürecek… Batı Karadeniz, Bartın, Bolu, Karabük, Sinop, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak’ı kapsamaktadır. Her biri birbirinden güzel ve muhteşem doğallıkta alanlara sahip olan bu şehirlerden istediklerinizi ya da bir Batı Karadeniz rotası oluşturarak her birini teker teker ziyaret edebilirsiniz. Batı Karadeniz, karavan gezginlerine sonsuza dek kucak açıyor.

Batı Karadeniz’de Ücretsiz Karavan Kamp Alanları Nerelerdir?

Batı Karadeniz’in en sevilen kısmı kesinlikle çok fazla ücretsiz çadır kamp ve karavan kamp alanına sahip oluşu! Çok fazla doğallığı bozulmamış alana sahip olması, onu bu açıdan zengin bir yer yapıyor. Eğer Batı Karadeniz için hem gözünüzü hem de ruhunuzu doyuracak bir ücretsiz karavan kamp alanına ihtiyaç duyuyorsanız, Bartın’daki Mugada Plajı Kamp Alanı ile Kızılkum Plajı Kamp Alanı ve Zonguldak’taki Çavuşağzı Koyu Kamp Alanı ile Danaağzı Tabiat Parkı tam da ihtiyaç duyduğunuz yer olacaktır.

Deniz kenarından biraz tepelere çıkmak isterseniz Zonguldak’taki Bölüklü Yaylası; Bartın’da Uluyayla, Göldere Şelalesi, Gezen Yaylası; Karabük’te Sarıçiçek Yaylası ve Sorgun Yaylası, Eğriova Göleti gibi yerlerde de keyifle karavan kampı yapabilirsiniz.

Bu alanların her biri Karadeniz’in hırçın sularının kenarındadır. Yani biraz rüzgar olacağını şimdiden söylemek gerekiyor. Tamamen ücretsiz konaklayabileceğiniz bu alanlarda hiçbir imkan mevcut değil, fakat yakınlardaki işletmelerden yardım talep ederseniz sizi boş çevireceklerini sanmıyoruz. Yine de buralara tedbirli ve bol miktarda alışveriş yapmış şekilde gitmeniz iyi olacaktır.

Batı Karadeniz Karavan Kamp Alanları

Batı Karadeniz bölgesinde ücretsiz karavan kamp alanlarının yanı sıra ücretli karavan kamp alanları da bulunuyor. Bu karavan kamp alanlarının büyük bir kısmında wifi, elektrik, su, mutfak, bulaşıkhane, çamaşırhane gibi hizmetler de mevcut. Batı Karadeniz karavan kamp alanları listesini görmek için buraya tıklayın.

Batı Karadeniz ile Doğayı Yaşayın!

Batı Karadeniz, hem denizi, hem havası, hem de filmlerden fırlamış gibi görünen atmosferi ile muhakkak ziyaret edilmesi gereken yerler arasında ilk sırada! Doğa ananın en güzel hediyelerinden biri olan Batı Karadeniz’i ziyaret etmeden seyahat ettim demeyin!

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:
İzmir Karavan Kamp Alanları

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.