Karavan Hayatı

Karavanla Doğu Karadeniz Turu

Eğer sıkı bir karavan gezisi tutkunuysanız, karavanla Doğu Karadeniz Turu yapmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz. Bin bir güzellikteki Doğu Karadeniz, ziyaretçilerine kapılarını açacak saklı bir hazine gibi… Hem dağları, hem yaylaları hem de deniz kenarında uzanan eşsiz sahilleriyle Doğu Karadeniz misafirlerine çok şey vaat ediyor. Peki, bu güzel rotada nereleri görmeli ve neler yapmalısınız?

Karavanla Doğu Karadeniz Turu İçin Hazırlanın!

Karadeniz’in Doğu şeridinde yer alan Trabzon, Artvin, Ordu, Giresun ve Rize, tur boyunca gideceğiniz güzide yerler olacak. Eğer sıkı bir seyahat tutkunuysanız ve emrivaki durumlardan hoşnut olan biriyseniz Doğu Karadeniz turunuza Batum’u da ekleyerek ufak bir Gürcistan Turu bile yapabilirsiniz. Doğu Karadeniz turuna Ordu’dan başlamak en akıllıca olan seçimdir. Böylelikle zaten her biri kıyı bölgesinde olan bu şehirleri sırasıyla görebilirsiniz. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin sırası ile takip etmeniz gereken noktalar. Eğer dilerseniz Gümüşhane ve Bayburt gibi kıyıya uzak yerlere de uğrayabilirsiniz.

Öte yandan dilerseniz rotanızı Batı Karadeniz Karavan Rotası ile birleştirerek bu güzel sahili boydan boya gezebilirsiniz.

En Güzel Noktalarda Konaklayın!

Doğu Karadeniz turunda sıra konaklamaya geldiğinde gideceğiniz yerlere kendi gözlerinize inanamayacaksınız. Ordu’daki Yason Burnu ve Ulugöl deniz kenarında bir konaklama yapmak isterseniz en iyi seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra Giresun’daki Kadiralak Yaylası, Şahin Kayası, Hıdırnebi Yaylası gibi yerler hem doğal güzellikleri hem de atmosferi ile konaklama yapmasanız bile muhakkak görmeniz gereken yerlerden…

Tabii bu mekanların her biri ücretsiz ve bulundukları noktada herhangi bir imkan yok. Eğer ücretli bir mekanda konaklama yapmayı planlıyorsanız, özellikle Sümela, Maçka ve Kümbet’te yer alan karavan kamp alanları, bungalov ve çadır kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Bu mekanlar elektrik, wc-duş, çeşme, büfe gibi her türlü imkana sahip!

Doğu Karadeniz Karavan Kamp Alanları

Karavanla Doğu Karadeniz turunuz boyunca konaklayabileceğiniz Doğu Karadeniz karavan kamp alanlarının listesini görmek için buraya tıklayın.

Kesinlikle Aşık Olacağınız Bir Gezi!

Doğu Karadeniz turu kesinlikle hiçbir seyahat tutkununu pişman etmeyecek türden bir rota. Bu nedenle eğer karavanla ufak bir tur yapmak istiyor, fakat nereye gideceğinizi henüz kestiremiyorsanız, rotanız oldukça açık! Muhteşem doğası ve lezzetli yemekleri ile Doğu Karadeniz her açıdan iyi bir seçenek!

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir:

Batı Karadeniz’de Ücretsiz Karavan Kamp Alanları

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.