Karavan Hayatı

Zonguldak Karavan Kamp Alanları

Zonguldak karavan kamp alanları bakımından oldukça zengin seçenekler sunuyor. Batı Karadeniz bölgesi, yer altı ve yer üstü zenginlikleriyle göz alan, mavi ile yeşilin birleştiği noktalarda gezerken farklı pek çok doğa harikasını görebileceğiniz bir konumda yer alıyor.

Zonguldak’ta Gökgöl mağarası, Çayır Köyü Mağarası, Cehennem Ağzı Mağaraları, Filyos kalesi, Filyos antik kenti, Halil Paşa Konağı, Ereğli kalesi gibi gezerken keyif alabileceğiniz gezi alanları mevcut. Peki tatil rotasında Zonguldak olanlar, karavanları ile nerelerde konaklayabilir?

Zonguldak Karavan Kamp Alanları

Şehir merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunan Tas Gölü kamp alanı ücretsiz konaklama yapılabilen, göl suyunda serinleyip doğanın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Tas Gölü’nde ücretli konaklama yapılabilecek alanlar da var. Ayrıca market, WC, duş gibi olanaklar da sağlaması bakımından karavan kampı yapanların tercih noktalarından biri.

Şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan bir diğer kamp alanı ise Cemaller köyündeki Çavuşağzı koyu. Ücretsiz konaklarken plajdaki işletmeler ihtiyaçlarınızı karşılamanız için imkan sağlıyor. En yakın market ise 5 kilometre mesafede bulunuyor.

Çaycuma ilçesi sınırlarında bulunan Filyos da Zonguldak karavan kamp alanları arasında çok tercih edilen noktalardan biri. Arkası orman, önü deniz olan doğal güzellikleri ile keyifli vakit geçireceğiniz bir karavan kamp alanı. Ücretli ve ücretsiz karavan kamp seçenekleri mevcut. WC, duş gibi imkanlar ücretli karavan kamp alanlarında karşılanırken, ücretsiz karavan kamp alanı için bu seçenekler bulunmuyor.

Karadeniz denilince akla ilk gelen doğal güzelliklerden biri de yaylalardır. Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bulunan Bölüklü yaylası şehir merkezine 100 kilometre mesafede yer alıyor. Bölüklü yaylası Zonguldak karavan kamp alanları arasında çok çeşitli doğa sporları için de fırsat sunuyor. Kış aylarında kayak, bahar aylarında yeşillikler ve çiçekler arasında trekking yapabileceğiniz; fotoğrafçılık için görsel şölenler sunan bir alan. Yeşilin her tonunu gözlemlerken yaylada karavan kampını sevenler doğa ile baş başa sakin ve huzurlu vakit geçirebilir. Özellikle yaz aylarında ve havalar ısınırken karların erimeye başladığı bahar aylarında çokça ziyaretçinin uğradığı Bölüklü yayları, çeşitli festivallere de ev sahipliği yapıyor. Ücretsiz karavan kamp alanı için değerlendirmek isteyenler WC, duş, elektrik, çeşme gibi ihtiyaçların burada bulunmadığını, gıda ihtiyaçlarının yaylaya gelmeden önce karşılanması gerektiğini unutmasın.

Zonguldak karavan kamp alanları arasında Alaplı yaylası, Değirmenağzı plajı , Güneşli şelalesi, Kapuz plajı, Göbü plajı, Türkali plajı, Ömerağzı kamp alanı sayılabilir. Farklı konumlarda sahil kenarı ve ormanlık alanda ücretsiz konaklama yapabilirsiniz.

Ücretli Karavan Kamp Alanları

Zonguldak karavan kamp alanları ücretsiz pek çok imkan sunuyor. Ücretsiz konaklama bütçe dostu olsa da duş, elektrik, wifi, WC gibi hizmetlere ulaşmak çoğu yerde mümkün olmuyor. Bu gibi hizmetler tatilinize konfor katmak için tercih ettiğinizde tatilinizin tadını çıkarırken çok daha az şeyi düşünmenizi sağlayabiliyor. Ormanda yürüyüş yaparken ya da denize girip çıktığınızda acıkınca yemek için ne yapacağınızı düşünmeye gerek kalmadan ücretli konaklama yaptığınız karavan kamp alanlarının yemeklerinden faydalanabilir, gün boyunca gezip yorulduğunuzda wifi hizmetinden yararlandığınız karavan kamp alanında izlediğiniz dizinin yeni bölümlerini akşam keyifle seyredebilirsiniz.


Zonguldak karavan kamp alanlarına buradan ulaşabilirsiniz: Zonguldak Karavan Kamp Alanları


Kamp alanının konumu ve özellikleri ile ilgili filtrelerden faydalanarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp alanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.