Karavan Hayatı

İstanbul’da Karavan Kamp Alanları

İstanbul gibi kalabalık bir metropolde yaşıyor ve doğayı seviyorsanız boş vakitlerinizde kaçamak yapmak istiyor olabilirsiniz. İstanbul’da karavan kamp alanları şehir karmaşasını ardınızda bırakıp rüzgarın, deniz dalgalarının, ormandaki kuş cıvıltılarının ve bir ağacın altındaki gölgenin keyfini çıkarmanız için sizi bekliyor. Biz de şehrin gürültüsünden kaçıp birkaç gün karavan ile kamp yapmak isteyenler için şehirden çok uzaklaşmadan huzuru yakalayabileceğiniz kamp alanlarını derledik.

İstanbul’da Ücretsiz Konaklayabileceğiniz Karavan Kamp Alanları

İstanbul’da huzurlu ve deniz ile doğanın birlikte tadını çıkarabileceğiniz yerlerden bahsederken ilk akla gelen yerlerden biri Ağva olabilir. İstanbul’da karavan kamp alanlarını araştıran çoğu kişinin ilk önce bakacağı yerler arasında gelen Ağva, koyları ile de tercih nedeni oluyor. Kilimli Koyu sağ tarafınızda Karadeniz’in maviliklerini, arkanıza yeşillikleri alarak tek başınıza ya da ailecek karavan ile konaklama yapabileceğiniz bir alan. Koyda bir tesis bulunmamasına rağmen yakınlarda bulunan tesislere yürünerek de gidilebilmesi bir avantaj sağlıyor. Haftanın yorgunluğunu atmak için doğada bir yürüyüş yaptıktan sonra akşam serinliğinde dalgaların sesi eşliğinde rahat bir uyku çekebilirsiniz.

İstanbul’da karavan kamp alanları orman, deniz, göl gibi farklı seçenekler sunuyor. Eğer deniz kenarında değil de göl kenarında karavanınız ile konaklamayı tercih ederseniz Ömerli Barajı tam size göre. Ancak baraja gelmeden önce yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı karşılamayı unutmayın, çünkü baraj içerisinde satın alabileceğiniz bir yer bulamayacaksınız. Doğada uyuyup dinlenmiş bir şekilde kalktığınızda baraj çevresindeki yürüyüş parkurlarında kuşların cıvıltısıyla birlikte yürümek isteyebilirsiniz.

Ağva ile birlikte anılan ve karavan ile konaklamayı tercih edenlerin bir diğer tercihi de Şile. Esenceli Köyü İstanbul’da karavan kamp alanları arasından sıkılıkla tercih edilen bir yer. Sahile yürüme mesafesinde bir konaklama alanı arayanlar için oldukça güzel bir seçenek olacaktır. Esenceli köyü ilçe merkezine 18 kilometre uzaklıkta, ücretsiz konaklama imkanı sunuyor.

Telefondan, mesajlardan, sosyal medyadan uzaklaşıp kafanızı dinlemek isterseniz Şile’de bulunan Darlık Barajı tam size göre. Sınırlı alanlarda telefon çektiği için herkesten ve her şeyden uzaklaşmak isteyenler gönül rahatlığı ile Darlık Barajı’nı tercih edebilir. Barajın etrafındaki çim alalarda uzanıp kitabınızı okuyabilir ve şehrin verdiği stresi üzerinizden atabilirsiniz.

Karakiraz Köyü de Şile sınırları içerisinde yer alan, yeşil ile mavinin bir arada olduğu doğal bir güzellik sunuyor. Sakin bir karavan kamp deneyimi yaşamak isteyenler kesinlikle memnun kalacaktır.

Akçakese – Şile, Sofular plajı – Şile, Bıçkıdere Köyü, Hacıllı Şelalesi, Polonezköy Tabiat Parkı, Bozhane Köyü de İstanbul’da karavan kamp alanları arasında öne çıkan, keyif alıp kafanızı dinleyebileceğiniz yerlerden.

İstanbul’da Karavan Kamp Alanları – Ücretli Konaklama Hizmetleri

Şehirde zaten oldukça fazla şey düşünmek zorunda kalıp sürekli bir koşturmaca içerisinde kalanlar için ücretli kamp alanları daha iyi bir seçenek olabilir. Ücretsiz karavan kamp alanlarının büyük çoğunluğunda tesis bulunmaması, WC, internet, elektrik, duş gibi hizmetlerin olmaması keyfinizi bozacak gibi hissediyorsanız İstanbul’da karavan kamp alanları seçenekleri arasında ücretli konaklama ile bu hizmetlere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Evden ya da internetten çalışıyorsanız Şile’de bulunan karavan kamp alanlarından size en çok hitap edeni seçip hafta sonunuzu tasasız geçirebilirsiniz. Siz çimlere uzanmışken hazırlanan yemeğin kokusuyla acıkınca gidip karnınızı doyurabilir, bütün gün sahilde vakit geçirdikten sonra akşam karavanınızda internet hizmetinden faydalanarak dizi, film izleyebilirsiniz. Karavanınızla kamp alanınıza giderken yol üzerinde market aramaktan sıkılanlar için ücretli karavan kamp alanları sayesinde yiyecek, içecek meselesini dert etmenize gerek kalmayacak.

İstanbul’da karavanınızda yaptığınız tatil sonrası şehre dönüp keyifle çalışmaya devam edebilirsiniz.

 


İstanbul karavan kamp alanlarına buradan ulaşabilirsiniz: İstanbul Karavan Kamp Alanları


Kamp alanının konumu ve özellikleri ile ilgili filtrelerden faydalanarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp alanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.