Karavan Hayatı

Sapanca Karavan Kamp Alanları

Sakarya karavan kamp alanları, gezmek ve konaklamak isteyenlere çok çeşitli doğal güzellikleri deneyimleme fırsatı sunuyor. Birbirinden farklı noktalarda manzara izlemek isteyenler, yaylada gezmek ve piknik yapmak isteyenler,, yürüyüş rotalarının keyfini sürmek isteyenler için Sapanca çok güzel bir seçenek.

Bir diğer yandan da İstanbul’da yaşayıp şehrin karmaşasından uzaklaşmak isteyenler için İstanbul’a olan yakınlığı ile cezbedici bir merkez.

Sapanca Karavan Kamp Alanları Ücretsiz Konaklama Seçenekleri

Sapanca’da hem göl çevresinde hem de ilçe merkezinde veya çevre bölgelerde ücretsiz konaklama yapabileceğiniz birçok seçenek bulunuyor. Sapanca karavan kamp alanları arasında ücretsiz konaklayacağınız seçenekler arasından birine karar vermek ise sizin elinizde.

Soğucak Yaylası, Sapanca’nın ilçesinde yer alan ve bölgede en güzel yürüyüş ve konaklama imkanı sunan alanların başında yer alır. Haftasonu İstanbul’dan gelen doğaseverlerin Sakarya karavan kamp alanları arasında Soğucak yaylasını tercih etmiş olduklarına şahit olabilirsiniz. Yeşilliği, yukarıdan Sapanca gölünü görebileceğiniz noktaları ve orman içerisinde keşfe çıkabileceğiniz patika yolları ile sizi bekliyor. Yaylaya giden yol çok düzgün olmasa da sakin bir tatil yapmak isteyenler tercihlerini buradan yana kullanabilir. Yaylaya gelmeden önce ihtiyaçlarınızı gidermeyi unutmayın.

Çiğdem Yaylası da Sakarya karavan kamp alanları arasında sıklıkla tercih edilen yerlerden bir diğeri. Temiz havası, geniş düzlükleri, çam ormanlarının kokusu ve kuşların cıvıltısını dinlemek isteyenler gönül rahatlığı ile tercih edebilir. Yaylanın ortasında göl de var. Göl etrafında yemeğinizi yedikten sonra ormanda bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Yayla içerisinde Karadeniz mimarisine göre inşa edilmiş yayla evlerini de görebilirsiniz. Fotoğraf çekimleri için de güzel görsel imkanlar sunuyor. Sapanca ilçe merkezine 70 kilometrelik mesafede yer alan yaylanın son 5 kilometresinin toprak yol olduğunu bilerek yola çıkmanız iyi olur. Ayrıca elektrik, çeşme, WC gibi imkanların bulunmadığını da göze almalı ve yiyecek, içecek gibi ihtiyaçlarınızı yaylaya gelmeden önce temin etmelisiniz.

Konaklama tercini yayladan yana kullanacak olanların yaz aylarında dahi serin geçen akşamları göz önüne alarak karavanları içinde sizi sıcak tutacak giysiler bulundurmanızı öneririz.

Sapanca Gölü, konaklama yaparken keyif duyacağınız alanlardan biri. Hafta sonları her yaştan insanın, aileleri, arkadaşları ile birlikte buraya gelerek piknik yaptığını unutmayın. Sessiz bir tatil geçirmek isteyenlerin ilk tercihi arasında olmayabilir. Ancak göl kıyısında sessiz sakin yerler bulmanız da mümkün, yeter ki gölün ve çevrenin güzelliği içerisinde keşfe çıkın. Göle ulaşım oldukça kolay olduğu için sıklıkla tercih edilen alanlardan biri. Göl çevresinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler de var. W, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı da bu işletmelerden karşılamanız mümkün.

Kırkpınar Sahili, Sapanca karavan kamp alanları arasında, Sapanca gölünün kıyısında ilçe merkezine 2 kilometre uzaklıkta bir yer. Gölün en güzel yerlerinden biri olan Kırkpınar sahilinde güneşin batışını izlemek oldukça keyifli. Orada yaşayanların da sabah yürüyüşü, bisiklet sürmek ve piknik yapmak için tercih ettikleri bir alan. Çevrede bulunan restoran ve kafeler de özellikle gençler için burayı fazlasıyla çekici kılıyor.

Maşukiye, Ormanya Doğal Yaşam Parkı, Sakarya İl Ormanı Tabiat Parkı, Kartepe gibi gezilip görülecek alanları da rotanıza ekleyebilirsiniz.

Sapanca’da Karavanınızla Ücretli Konaklama Yapabileceğiniz Yerler

Sapanca’nın gezilip görülecek yerlerini gezdikten sonra konaklama yapacağınız alana vardığınızda rahat bir nefes alıp yorgunluğunuzu atmak istiyorsanız Sapanca karavan kamp alanları arasında ücretli konaklama imkanı sunan yerleri tercih etmenizi öneririz.

Ne yiyeceğini düşünmek istemeyen, tuvalet, duş, elektrik, su gibi hizmetlerden yararlanmak isteyen; işletmelerin sunduğu Wi-fi imkanını değerlendirmek isteyenler ücretli mekanları tercih edebilirler.

Sadece giriş ücreti ödeyerek sakin bir konaklama yapmak isterseniz Karagöl Yaylasını seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

 


Sapanca karavan kamp alanlarına buradan ulaşabilirsiniz: Sapanca Karavan Kamp Alanları 


Kamp alanının konumu ve özellikleri ile ilgili filtrelerden faydalanarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp alanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.