Karavan Hayatı

Yağmurlu Günlerde Karavanda Nasıl Vakit Geçirilir?

Hiç yağmurlu günlerde karavan ile seyahat ettiniz mi? Güzel güneşli günlerde seyahat etmeyi herkes sever, ancak hayatınıza karavanı dahil ettiyseniz hava durumunun nasıl olduğu fark etmeksizin her an yola çıkabilirsiniz. Bazı günler sisli, bazı günler yağmurlu, bazen çamura bata çıka yolda olduğunuz durumlar olabilir. Önemli olan her havada karavanınızın keyfini çıkararak; yolculuğu veya konaklamayı nasıl stressiz ve sıkılmadan geçirebileceğinizi keşfetmek. Peki yağmurlu günlerde karavanda nasıl vakit geçirilir? Minik evinizin içinde mahsur kaldığınız zamanları keyifli hale getirmeniz için birkaç önerimiz var.

Yağmurlu Günlerde Karavan Keyfi Yaşamak

Karavanınızın İçini Düzenleyin

Yağmurlu günlerde karavan içinde vakit geçirecekseniz, içerisi ne kadar düzenli olursa o kadar rahat hissedeceğinizi unutmayın. Uzun zaman geçirdiğiniz ortamların dağınıklığı sizi her geçen saat daha da huzursuz hissettirir.

Sonbahar zamanı dökülen renkli yaprakları toplayıp kuruttuktan sonra bir cam kavanozun içine koyarak karavanınıza sonbahar havası katabilirsiniz. Dekorasyonu değiştirmek, mevsime ait birkaç renk ya da obje eklemek içerisi ile dışarının uyumunu sağlar. Böylece yağmur sesleri ile karavanınızda otururken bir kasenin içine koyduğunuz tarçının kokusu ya da yaprakların görüntüsü size iyi hissettirir.

Temizlik Yapın

Dışarda vakit geçirmekten aracınızın içini temizlemeye vakit ayıramamış olabilirsiniz. Yağmurlu havalar temizlik için uygun ortam oluşturur. Dolaplarınızın içini düzenlemek, yemek ve erzaklarınızı gözden geçirip tarihi geçen ürünleri ayıklamak, nereye koyacağınızı bilemeyip bir dolaba tıkıştırdığınız eşyaları yerlerine koymak ve yerleri, camları silmek için çok doğru bir zaman olabilir. Yağmur kesildiğinde camları açıp toprak kokusunu ve temiz havayı içinize çekip temizlediğiniz karavanınızda keyifle oturabilirsiniz.

Keyif Aldığınız Aktivitelere Yer Ayırın

Kitap okumak, film izlemek ya da oyun oynamak. Herkesin keyif aldığı bir şey vardır. Yağmurlu havalarda karavanda olmak, keyif aldığınız aktiviteler için de uygun ortam sağlar.

Eğer kitap okumaktan keyif alıyorsanız karavanınızda kitaplarınız için bir raf ayırabilir, camın kenarında battaniyenizle birlikte oturacağınız konforlu bir alan oluşturabilirsiniz. Kitabınızı elinize almadan önce bir sıcak çikolata, çay ya da kahve yaparak köşenize çekilebilir ve yağmurun sesi eşliğinde kitap okuyabilirsiniz.

Film izlemekten keyif alıyor ve izlemek istediğiniz filmlerin listesini yapıyorsanız yağmurlu günler filmler için mükemmeldir. Yatağınıza uzanıp, battaniyenizi alın, hatta mısır patlatın! Film ya da dizi keyfi yapmak yağmurlu günlerde karavan içinde vakit geçirmenin en keyifli yollarından biridir.

Ailecek ya da arkadaşlarınızla seyahat ediyorsanız, dışarıya çıkamayacağınız yağmurlu havalarda kutu oyunları oynamak çok zevkli olacaktır. Gruplar oluşturarak keyifli bir rekabet içinde oyunlar oynayabilir, birbirinize sorular sorarak hiç bilmediğiniz özelliklerinizi keşfedebilirsiniz. Telefon uygulamalarından da birbirinden keyifli ekip oyunlarını indirerek oyun çeşitliliğini artırabilirsiniz.

Dinlenin

Şehrin kalabalığı ve gürültüsü uyku durumumuzu da etkiliyor. Özellikle ışıklar ve seslerin yoğunluğu nedeniyle şehirde rahat uyuyamayanlar karavanıyla doğaya gittiğinde kesintisiz uyumanın keyfini sürüyor. Yağmurlu ve kapalı havalarda karavanda uyumak gibisi yok. Yağmur damlalarının aracınıza düştüğünde çıkardığı ses uyumanız için size yardımcı olur. Dilerseniz kısık sesli bir klasik müzik açarak yağmur sesine eşlik etmesini ve sizi rahatlatarak huzurla uyumanıza yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Yemek Yapın

Hava kapalı ve içinizden hiçbir şey yapmak gelmiyor mu? Yemek her zaman için kurtarıcıdır. Yapacak bir şeyiniz olmasa da karnınız acıktığında keyifle yiyeceğiniz bir yemeği hazır etmek iyi olur. Sıcak bir çorba, sebze türlüsü ve lezzetli bir pilava yağmurlu bir günde kim hayır diyebilir? Yemek yaparken yemeğin buharı ile içeriyi de ısıtmış olursunuz. Böylece hem zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak hem de karnınız acıktığında keyifle oturup yemeğinizi yiyeceksiniz.

Her havanın beraberinde getirdiği farklı bir duygu var ve istedikten sonra hepsinin tadını çıkarmak mümkün. Seyahat ederken yağmurlu havalar kabusunuz olmasın.


Yağmurun keyfini çıkarabileceğiniz karavan kamp alanlarını buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.


 

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.