Karavan Hayatı

Karavan Kamp Alanı Seçimi | Dikkat Etmeniz Gerekenler

Karavan kamp alanı seçimi dışarıdan çok kolay bir şey gibi görünürken gözden kaçırılması muhtemel birçok detay olduğu için karavanlı gezginler için oldukça önemlidir. Kamp alanınızı ne kadar doğru seçerseniz, konaklama kaliteniz de o derece artar. Peki, bu seçimi yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Gelin hep beraber göz atalım.

Karavan Kamp Alanı Ulaşımı Kolay Bir Yerde Olmalı

karavan kamp alanı seçimi

Karavanla konaklamak için seçtiğiniz karavan kamp alanının merkezi bir yerde olmasına dikkat edin. Çünkü karavanınızı park ettikten sonra scooter, bisiklet gibi farklı bir ulaşım aracınız yoksa çevrede gezebileceğiniz yerlere yakın olmak oldukça avantajlı olacaktır. Öte yandan karavan kamp alanına ulaşımın zahmetli olmaması da önemli olan bir diğer faktördür. O yüzden kamp alanlarını araştırırken mutlaka haritada yerlerine bakmalısınız. Eğer imkanınız varsa önceden arayarak lokasyon konusunda bilgi almayı da düşünebilirsiniz.

Güvenliğinizi Sakın Unutmayın

karavan kamp alanı seçimi

Karavan kamp alanı seçimi yaparken en önemli şeylerden bir diğeri de kuşkusuz güvenliktir. Kalacağınız karavan kamp alanının güvenli olduğundan emin olmak için haritalarda ya da diğer uygulamalarda alan hakkında yapılan yorumları mutlaka okuyun.

Kamp Alanındaki İmkanları Öğrenin

karavan kamp alanı seçimi

Seçtiğiniz karavan kamp alanının karavanlı gezginlerin ihtiyaçlarına cevap verip vermediğini mutlaka öğrenin. Birçok karavan kamp alanı sintine boşaltma, karavana elektrik çekme ya da karavanın yakınlarında bir su kaynağı bulundurma gibi imkanlara sahiptir ama bir kısmında bu imkanlar olmayabilir. Bu nedenle hayal kırıklığına uğramamak için seçtiğiniz kamp alanının ne gibi imkanlar sunduğunu gitmeden önce mutlaka öğrenin.

Bunlar dışında eğer karavan kamp alanında tuvalet, duş, mutfak gibi kullanabileceğiniz bölümler olursa bu sayede karavanınızdaki kısıtlı imkanları kullanmak zorunda kalmazsınız. Aynı şekilde eşyalarınızı yıkamanıza imkan veren bir çamaşırhane de kıyafetlerinizi yıkamanız için büyük kolaylık sunar. Elzem olmasalar da var olmaları kolaylık sağlayan bu gibi imkanları da hesaba katmayı unutmayın.

Karavan Kamp Alanlarındaki Diğer İmkanlar

Karavan kamp alanı seçimi için önemli olan diğer unsurlar, yağmurlu havalarda çamurlu olmayan zemine sahip olması, güneşli havalar için gölgelik ya da yağmurlu havalar için üstü kapalı bir alanının olması gibi unsurlardır. Bu ayrıntılar kısa süre geçireceğiniz kamp alanları için çok önemli olmasalar da uzun süre kalmayı planladığınız kamp alanlarında konforunuzu artıracak olan ayrıntılardır.


Sizin için en uygun kamp alanını seçmek için karavan kamp yerleri listesine de göz atmayı unutmayın.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.