Karavan Hayatı

Bozcaada Karavan Kamp Alanları

Gidenlerin sevdiği ve henüz gitmemiş olanların da ziyaret etmeyi istediği Bozcaada, kamp yasağının olduğu bir yer olsa da karavan kamp alanları konusunda hiçbir kuralı yok. Yani eğer bir karavana sahip, tutkulu bir seyahat severseniz, karavanınıza atlayıp Bozcaada koylarının muazzam manzaralarının tadını çıkarabilirsiniz. Peki, hangi Bozcaada karavan kamp alanları sizin hayallerinizi süslüyor? Gelin, beraber bakalım…

Bozcaada’ya Gelmişken Bir Koy Keyfi Yapın!

Bozcaada’da karavan kamp alanları denince akla ilk olarak her zaman o güzelim koylar gelir. Bozcaada’da koylara çadır kamp kurmak kesinlikle yasak, fakat bu yasak karavan ve araç üstü çadırları kapsamıyor. Durum böyle olunca karavan tutkunları masmavi denizle kaplı koyların tadını çıkarabiliyor. Beylik koyu, Akvaryum Koyu, Tuzburnu koyu Bozcaada’nın en sevilen koyları arasında yer alır. Eğer bir gün gitme kararı alırsanız Beylik koyunun tenha bir köşesine karavanınızı park etmeyi sakın ihmal etmeyin! Karşıda Yunan Adaları’nın yer aldığı muhteşem manzarası ile Bozcaada koyları, hem gündüz hem de gece muazzam anlar vaat ediyor.

Karavanla Seyahatin Avantajlarını Yaşayın

Bozcaada, gece başka gündüz başka güzellikte bir yer! Durum böyle olunca gece vakti otel odasına kapanmak hiç de cazip bir seçenek olmuyor. Tertemiz havası ve berrak gökyüzü ile hayatınızda görmediğiniz kadar yıldızı tek bir gecede görebilir, sabahın ilk ışıklarında buz gibi Bozcaada denizi ile dinçleşebilirsiniz. Bozcaada’nın güzelim koyları size muhteşem anlar sunuyor.

Bozcaada Karavan Kamp Alanları

Bozcaada, butik otelleri ile ünlü bir yer olsa da çadır ve karavan kamp alanı oldukça kısıtlı. Adada tek bir kamp alanı var ve bu alan, elbette belirli bir ücret karşılığında hizmet veriyor. Bozcaada’da karavan kamp alanları restoran, wc-duş, elektrik ve Bozcaada’da en önemli unsur olan telefon çekmesi gibi etmenleri toplasa da en büyük dezavantajı denize çok da yakın olmayan bir noktada olması. En yakın koya 200 metre uzaklıktaki bu kampingde çadır kamp, karavan kamp ya da bungalov gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Çanakkale bölgesindeki karavan kamp alanları listesi için buraya tıklayın.

Eğer bir karavana sahipseniz, elbette güzel bir koya gitmenizi öneririz. Fakat daha rahatına düşkün biriyseniz ve kiralama yöntemiyle karavan tatili yapacaksanız, belirli bir ücret karşılığında karavan kamp alanından faydalanabilirsiniz.

Bu içeriğimiz de ilginizi çekebilir;

Karavanla Seyahat Etmenin Avantajları

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.