Karavan Hayatı

Antalya’da Denize Sıfır Karavan Kamp Alanları

Doğası, tarihi yerleri, trekking rotaları ve sunduğu başka pek çok avantaj ile Antalya, karavanla seyahat rotası oluşturanlara birbirinden farklı seçenekler sunuyor. Antalya’da denize sıfır karavan kamp alanları sayısındaki seçenekler de bu bölgenin kampçılar tarafından tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden bir diğeri.

Antalya’da denize sıfır bir karavan kampı deneyimi yaşamak istiyor ve kendinize bir kılavuz arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için derlediğimiz denize sıfır karavan kamp alanlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Antalya’da Denize Sıfır Karavan Kamp Alanları İçin Ücretsiz Seçenekler

Antalya’ya 105 kilometre uzaklıkta olan Mavikent Tabiat Parkı girişi ücretsiz olan denize sıfır karavan kamp alanlarından biri. Yakında bulunan market, restoran ve kafelerden de ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Mavikent Tabiat Parkı, Antalya karavan kamp alanları arasında geniş ve uzun sahili nedeniyle tercih listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Alanda ateş yakmak ile ilgili bir sorun olmadığı için akşam ateşinizi yakıp keyifli bir deniz manzarası eşliğinde dostlarınızla sohbet etmek için buraya gelmek isteyebilirsiniz.

Maden Koyu, karavanınızla bir koyda vakit geçirmek isterseniz uğrayabileceğiniz yerler arasında. Bölgenin sevilen rotaları arasında yer alan Maden Koyu, yeşilin ve mavinin tonlarını bir arada görebileceğiniz, kuş sesleri ile huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz bir koy. Alanda işletme bulunmadığı için ihtiyaçlarınızı buraya gelmeden önce karşılamanızı öneririz. Karavanınızda konaklarken Maden Koyu’nun sunduğu çeşme, bisiklet yolu ve yürüyüş parkuru imkanlarından da faydalanabileceğinizi unutmayın.

Örnekköy Plajı, Antalya’da denize sıfır karavan kamp alanları arasında Antalya şehir merkezine 9 kilometre mesafede yer aldığı için şehirden çok uzaklaşmamak isteyenlerin ilk tercihlerinden biri. Plaj yakınlarında restoran, cafe ve market bulunması dolayısıyla ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda içiniz rahat edecektir.

Birbirinden Güzel Antalya Karavan Kamp Alanları

Birbirinden farklı görsel şölen sunan koylar, Antalya’da denize sıfır kamp alanları arayanlar için çok fazla seçenek sunuyor. Büyüklü küçüklü koylardan biri olan Sazak Koyu, Antalya şehir merkezine 93 kilometre uzakta yer alır. Adrasan’da yer aldığı için etraftaki diğer koyları da deneyimlemek isteyenler her gün farklı bir koya gidebilir, beğendiğiniz koylarda istediğiniz kadar kalabilirsiniz. Araç için uygun olmayan yollar da olabileceğini aklınızın bir köşesinde bulundurmanızda fayda var. Ancak aracınızı park edip patika yollardan yürüyünce ulaşacağınız koyların doğal güzelliği yaptığınız yolculuğa değecektir.

Olympos Beydağları eteklerindeki Phaselis Antik kentinde yer alan koy, karavanı ile seyahat edenlere hem tarihi bir alanda konaklama hem de denize sıfır karavan keyfi yaşama fırsatı sunuyor. Hava çok sıcak değilken antik kenti gezip serinlemek için denize girmek için bire bir. Yakınlarda tek bir büfe olduğunu göz önüne alarak ihtiyaçlarınızın çoğunu koya gelmeden karşılamanızı öneririz.

Antalya’da denize sıfır karavan kamp alanları yerine göl kenarında karavan kampı yapmayı düşünenler için Elmalı’ya 27 kilometre uzaklıktaki Avlan Gölü de başka bir seçenek olarak değerlendirilebilir. Girişleri ücretsiz olan Avlan Gölü’nde doğa ile iç içe göl kenarında bir karavan kampı deneyimi yaşayabilirsiniz.

 


Antalya’da denize sıfır karavan kamp alanları arasından ücretli konaklama hizmeti sunan karavan kamp alanlarına buradan ulaşabilirsiniz: Antalya Karavan Kamp Alanları


Kamp alanının konumu ve özellikleri ile ilgili filtrelerden faydalanarak ihtiyaçlarınıza uygun bir kamp alanını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.