Karavan Hayatı

Yazın Karavanınızda Bulunması Gereken 5 Malzeme

Yazın karavanda seyahat etmenin ne kadar heyecan verici olduğunu hepimiz biliyoruz. Peki bu heyecan verici deneyimi daha keyifli hale getirmenin mümkün olduğunu söylesek? Yazın karavanla gezerken yanınıza alacağınız birkaç özel ürünle karavan tatiliniz her zamankinden daha keyifli geçebilir. Elbette yaz aylarında karavanla seyahat ederken yanınıza almanız gereken birçok temel malzeme var. Ancak bu yazıda konforunuzu artırırken seyahatinizin daha keyifli geçmesini sağlayacak beş malzemeyi listelemek istedik.

Yazın karavanda bulunması gereken 5 malzeme nedir? Gelin bu malzemeler hep birlikte bakalım.


Yazın karavanınızda bulunması gereken ürünleri bir listede topladık. Listeye buradan ulaşabilirsiniz: Yazın Karavanda Bulunması Gereken Malzemeler (Bu link Hepsiburada işbirliği linkidir.)


Yazın Karavanda Olması Gereken 5 Malzeme

1.Termos

Yaz sıcaklarında seyahat ederken ihtiyaç duyduğumuz en önemli şeylerin başında kuşkusuz soğuk su gelir. Yaz aylarında istediğiniz her an soğuk suya erişmenin tadını verecek çok az şey vardır. Karavanda seyahat sırasında kaliteli bir termosunuz olduğunda soğuk sularınızı uzun saatlerce (hatta bazen günlerce) soğuk tutabilirsiniz. Buzdolabınız olsa bile termos sayesinde hem enerji tasarrufu hem de dolabınızda yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Böylece buzdolabınızda yazın soğuk kalması gereken diğer ürünleriniz için de yer açılmış olur.


2.Kamp sandalyesi

Karavanla seyahat ederken bulduğunuz güzel manzaralarda sıcak havanın tadını çıkarmak için dışarıda vakit geçirmek istemez misiniz? İşte bunun için bir kamp sandalyesine ihtiyacınız olabilir. Sabahları karavanınızın önünde güneşlenmek ya da akşamları gün batımını izlemek için kamp sandalyesi çok işinizi görecektir. Katlanan kamp sandalyesi modelleri karavanınızda çok az yer kaplar.


3.Portatif Fan

Yazın hava özellikle bazı bölgelerde son derece sıcak olabiliyor. Bol bol denize girdiğimiz yaz aylarında, karavanla seyahat ederken klima karşısında oturmak keyif kaçıracak rahatsızlıklara yol açabilir. Bunaltıcı yaz sıcaklarıyla başa çıkmak için harika bir önerimiz var: Portatif usb şarjlı fan! Klima kadar soğuk değil biliyoruz ama en azından bunaltıcı havayı dağıtabilecek kadar da etkili. USB girişi sayesinde aracınızda rahatlıkla şarj edebileceğiniz portatif bir fan yolculuk boyunca en iyi arkadaşınız olabilir.


4.Hamak

Her ne kadar hayati bir ürün olmasa da hamak, yolculuklarınızdan aldığınız keyfi artıracak ürünlerin başında geliyor. Hele bir de yaz söz konusu olunca hamaksız bir yolculuk düşünemiyoruz. Bir kamp alanında veya doğanın içinde bir yerde durduğunuzda hamağa uzanarak günün yorgunluğunu atabilir; dilerseniz geceyi hamakta geçirip yıldızların altında uyuyabilirsiniz. (Tabii bunun için sinekliği olan bir hamak alsanız iyi olur.)


5.Solar duş

Yazın duş almayı kolaylaştıran bir ürün olan solar duş, içerisine konan suyun güneş ışınları sayesinde ısındığı portatif bir duş aracıdır. Aracınızın içinde duşunuz olsun ya da olmasın karavanda solar duş sayesinde yaz aylarında rahatlıkla duş alabilirsiniz. Ortalama bir solar duş 20 litre kadar su alabilir. Bu sayede aracınızda fazla su taşıyabilir; aracınızdaki suyu idareli kullanabilirsiniz.


Bonus: Sinek kovucu

Yaz ayları doğanın tadını çıkarmak için harika bir dönem. Ama aynı dönemde keyif kaçıran sivrisinekler de bir hayli aktif. Bu yaramaz arkadaşlardan korunmanın en kolay yolu da sivrisinek kovucu spreyler ve tütsüler! En iyi çözüm ise ikisini bir arada kullanmak. Yazın karavanla gezerken sinek kovucu spreyinizi yanınıza aldığınızdan emin olun. Bu speryin vücudunuza uyguladıktan sonra sineklerin karavanınızın etrafına gelmemesi için açık havada bir tütsü yakmayı deneyin.

Umuyoruz ki bu kombinasyon sayesinde hepsi sizden uzağa gidecek ve siz de açık havanın tadını çıkaracaksınız!


Yazın karavanınızda bulunması gereken ürünleri bir listede topladık. Listeye buradan ulaşabilirsiniz: Yazın Karavanda Bulunması Gereken Malzemeler (Bu link Hepsiburada işbirliği linkidir.)


Türkiye’deki tüm karavan kamp alanlarını harita üzerinde görmek için buraya tıklayın: Karavan Kamp Alanları

Comments

  • Mükemmel bir yazı olmuş çok faydalı. Teşekkürler 🙂

    25/06/2022

Yorum Yap


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Kayıt ol

Bir hesabınız var mı?


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.